Right ornament مقالات و نوشته ها Left ornament
معرفی رنگ‌های آرامش بخش برای دکوراسیون منزل
معرفی رنگ‌های آرامش بخش برای دکوراسیون منزل

معرفی رنگ‌های آرامش بخش برای دکوراسیون منزل

 

رنگی که برای دیوارها بالش‌ها،  قالیچه‌ها و غیره برمی‌گزینید، نه تنها انعکاسی از شخصیت و کاراکتر شماست، بلکه بر روی افکار و خلق و خوی‌تان نیز تأثیرگذار است.

روانشناسی رنگ‌ها می‌گوید که رنگ‌ها بر اساس سن، جنسیت، پیش زمینه و آب و هوا به طرق مختلف بر روی ما تأثیر می‌گذارند. به همین دلیل است که پیش از استفاده از رنگ‌ها باید قدری تأمل کنید.

مسئله‌ای که وجود دارد این است که خانه باید آرام بخش باشد و جایی باشد که با پا گذاشتن در آن

احساس آرامش و  ریلکس بودن کنید. البته که اسباب و لوازم انتخابی و دکوراسیون نیز در این موضوع نقش دارند، اما رنگ‌ها هم به نوبه‌ی خود تأثیر به سزایی دارند. در ادامه با معرفی رنگ‌های آرام بخش و تأثیر آن‌ها بر روی مود و خلق خوی‌تان با ما همراه باشید.

رنگ‌ها و تأثیرات‌شان

پیش از معرفی آرامش بخش‌ترین رنگ‌ها برای منزل‌تان، به حقایقی بیشتر در این زمینه بپردازیم

.رنگ‌ها به ۳ طریق عمده عملکرد دارند : فعال، منفعل و خنثی

آنچه بازی با رنگ‌ها را سرگرم‌کننده می‌کند این است که به آسانی می‌توانید رنگ هر اتاق را با سلیقه و هدف‌تان تطبیق بدهید. همچنین به خاطر داشته باشید که رنگ‌های روشن فضا را بزرگ‌تر و روشن‌تر نشان داده و رنگ‌های تیره‌تر فضا را کوچک‌تر و گرم‌تر نشان می‌دهند.

آبی : قطعاً آبی جزو رنگ‌های آرامش بخش است و رنگی ایده‌آل برای آرام کردن ذهن و کاهش تنش

می‌باشد. گفته می‌شود که رنگ آبی فشار خون را پایین آورده و ضربان قلب را کاهش می‌دهد.

بهترین محل استفاده : اتاق خواب‌ها به دلیل کمکی که به خوابیدن می‌کند. با این حال آبی‌های تیره،

مخصوصاً در اتاق‌هایی که نور طبیعی دریافت نمی‌کنند، می‌تواند موجب سردی فضا شوند پس حواس‌تان باشد سایه‌های گرم‌تر را هم بگنجانید. از آبی‌های گرم‌تر و روشن‌تر، مثلاً فیروزه‌ای می‌توانیددر محل‌های پر رفت و آمدتر مثل اتاق نشیمن و آشپزخانه استفاده کنید.

بنفش : بنفش تقریباً به خانواده‌ی آبی‌ها نزدیک است و نقش به سزایی در ایجاد حس آرمش بخش و تعادل روحی دارد. فقط حواس‌تان باشد رنگ بنفشی که انتخاب می‌کنید خیلی فام مشکی نداشته باشد چرا که موجب سردی محیط می‌شود.

بهترین محل استفاده : اتاق خواب‌ها

صورتی : با اینکه صورتی را رنگی دخترانه می‌دانند، اما به شدت در تسهیل انرژی در اتاق مخصوصاً در فنگ‌شویی تأثیرگذار است.

بهترین محل استفاده : اتاق خواب‌ها ، هر چند می‌شود از تناژ رنگ صورتی در هر اتاقی استفاده کرد. اگر فکر می‌کنید رنگ صورتی بیش از حد دخترانه است می‌توانید چیزهای کوچک مثل گل‌ها و گلدان یا بالش‌ها را به رنگ صورتی انتخاب کنید.

سبز : از آنجا که سمبل طبیعت است، نگاه کردن به رنگ سبز آرامش‌بخش می‌باشد. فکر کنید که چقدر نشستن روی نیمکت پارک در حالی که با درخت‌ها و چمن‌های خیس احاطه شده‌اید ریلکس کننده است!

بهترین محل استفاده : تقریباً در تمام اتاق‌ها چرا که رنگ مناسبی برای چشم تلقی می‌شود.

خاکستری : اکثر مردم خاکستری را رنگ غم و اندوه و افسردگی می‌دانند، اما حقیقت آن است که بکارگیریمناسب رنگ خاکستری می‌تواند جوی آرام و ریلکس کننده ایجاد کند. از آنجایی که خاکستری رنگ خنثی‌ای است، به خوبی با رنگ‌های دیگر ترکیب می‌شود.

بهترین محل استفاده : هر اتاقی در منزل، از آشپزخانه و اتاق نشیمن گرفته تا حمام و اتاق خواب. برای سرزنده کردن محیط می‌توانید رنگ‌های اضافی مثل آبی یا نارنجی را به دکوراسیون اضافه کنید.

چرا باید در دکوراسیون از رنگ‌های خنثی استفاده کرد؟

رنگ آمیزی یا کاغذ دیواری

دسته بندی ها
در مورد ما